пʼятниця, 3 серпня 2012 р.


«Пісня вечорова»

13 червня  2012 року  ансамбль української пісні «Калина» в концертному залі  обласної філармонії влаштував свято «Пісня вечорова». Вхід був вільним. Так вирішила провести свій творчий вечір керівниця ансамблю, поетеса та композитор Антоніна Петрушкевич. У концерті брали участь артисти,які спеціально приїхали з Києва,Полтави,Калинівки,с.Комсомольське, Гайсина та інш. Гурт «Калина»- лауреат всеукраїнських конкурсів вокального співу,володар Грант-Прі фестивалю »Кроловецькі рушники 2006»(номінація «Авторська пісня»,м.Суми),лауреат Міжнародного фестивалю »Родослов 2001»(м.Івано-Франківськ),лауреат Міжнародного фестивалю» Поліське коло»(м.Чернігів)

Ось що пишуть про цей колектив »Ці виконавці мають природне відчуття ритму,притаманне саме українцям,а тому їх пісні,що називається беруть за душу і одразу ж самому хочеться співати,а якщо нема хисту то хоч попідспівувати оцих пісень.»

Засновник гурту «Калина» та незмінний керівник-поетеса,композитор-Антоніна Петрушкевич-автор двох поетичних збірок  поезії «Мамині рушники» та «Жінка-осінь» народилась вс.Комсомольське (Махнівка) Козятинського  району на Вінниччині. Ще з дитинства вона брала участь у шкільних вечорах,була активним учасником художньої самодіяльності,її чарівний голос радував земляків українськими народними та сучасними  піснями.

А.Петрушкевич упродовж майже 30-років керувала  народним ансамблем «Калина» Калинівського БК.Зараз багато гастролює з керованим нею квартетом « Калина» рідного с. Комсомольське.Автор слів та музики,виконавець низки пісень,які отримали шалену популярність,виконуються по  радіо,на телебаченні, в концертних залах по всій Україні. Активіст літературного угруповання,що діє при Подільському літературному фонді «Імперія слова»(м.Вінниця) .І ось зараз святкує своє перше 50 –річчя.
На святі ювілярку вітали керівники області,ватажки творчих формувань,колеги,рідні,друзі та земляки –комсомольчани:друзі,однокласники,працівники культури,органів місцевого самоврядування , чисельністю близько 80 чоловік. Багато звучало привітань,теплих слів,подаровано квітів та подарунків .Від  комсомольської громади ювілярку привітав сільський голова Лопатинський Анатолій Георгійович.Він побажав довгих літ життя,творчої наснаги,успіхів у будь-яких починаннях,сміливих планах та сподіваннях,щоб у задумах завжди була мудрість,у службових справах-підтримка однодумців,в серці сонячно та добре від людської вдячності. Що б життєвий та професійний шлях був наповнений новими злетами та досягненнями на благо України та рідного Комсомольського.


Немає коментарів:

Дописати коментар