середа, 29 серпня 2012 р.

“Моє село – для мене ти єдине!”


 


                                                       « Моє Комсомольське, для мене ти єдине,
                                                       Нема ріднішого за тебе на землі,
                                                        Маленька крапочка в просторах України,
                                                         Крізь плин століть всміхається мені»
                                                                                                             Л. Кугай.Лише два роки тому с. Комсомольське ( Махнівка) відзначило своє 600-річчя з часу  заснування грандіозним святом – феєрією. Але і в цьому році святкування дня села вийшло не менш цікавим та змістовним. Дійство проходило на сільському стадіоні. Було гамірно та людно, адже сьогодні  також релігійне свято – Преображення Господнє ( Спаса). Багато наших земляків – комсомсльчан  приїхало на свято з різноманітних міст та містечок. Також уже не вперше, комсомольська земля зустрічала іноземних гостей, друзів з Польщі та Німеччини, з якими наша громада дружить понад 5 років. Гості приїхали з міст-побратимів Старе Място ( Польща) та Міттенвальде (Німеччина).  А яке свято без подарунків. Цього разу комсомольська громада  отримала в подарунок  лелеку виготовленого з дерева ,що символізує  чистоту,благочестя, народження та є охоронцем домашнього вогнища . На святі були підняті прапори України, Німеччини та Польщі.
    Після хореографічної композиції « Моя Україна»  Надії Подольської, свято відкрив сільський голова Лопатинський А. Г.  Також всі присутні мали можливість поспілкуватися з іноземними делегаціями.
   Ізюминкою свята, новинкою, стала презентація вишитого рушника- оберега села. В його орнамент закладені мотиви притаманні лише нашомуКомсомольському. Рушник під супровід танцю «Рушники»  винесли три дівчини в національній українській одежі.
   Як і завжди, до свята була організована виставка робіт народних умільців «Таланти землі Комсомольської», яку підготували  б бібліотечні працівники тек Дроненко Л. Є. та Федорига Г.О. Присутні мали можливість помилуватися на роботи з бісеру, вишиванки, твори живопису, орігамі та інші. Хочу  відмітити таких народних  майстрів, як: Антонюк Є. В., Бабенко М. П., Моргунова О. П., Нестерук Л.О., Громови К.Г. та Д. К., Чус М. С., Ткачука В. С.,  Люстранська О.П., Андрієва К.Г., Маліванчук О.В. та Маліванчук І.В.,  сім’ї Войцехівських Аліни,Лариси та Людмили., Іваніцька О. Ю. та інші.
Гості ласували запашними пирогами ,струдлями, варениками, яблуками, сливами,грушами та різними смаколиками, які   були представлені на святі  господинями з різних кутків та вулиць села.
Дітвора розважалась на атракціонах ,які були замовлені сільським головою Лопатинським А.Г.  до свята.
Ну, а дорослі всі три години  насолоджувались цікавою концертною програмою,яку  підготувала та провела завідуюча сільським клубом Грушецька В.Л. До якої входили виступи : гурту «Калина»- керівник Антоніна Петрушкевич; жіночий  народний вокальний ансамбль «Розмай»- керівник Коліжук Н. П.;лауреат Всеукраїнського та та міжнародного фестивалю України «На хвилях  Світязя»,переможець фестивалю «Червона рута» учасник багатьох обласних,районних та сільських свят- Олександр Бонюк; танцювальні колективи «Водограй» та «Чомучки» -керівник Н.Г.Подольська; хореографічний колектив «Імпульс» сільського клубу;сімейний дует Демченко(батька та дочки);дуету Григорьєва В.О. та Приймачука В.В.;дуету  Божко Н .А. та Погребняк А.А.;солісти Медвідь С.,Бабенко І.,Буніц Т.,Василенко Ю. та  запальний  арабський танок у виконанні юних циганок Клімашенко З.Р. та Митрушенко В.Л.. та інші.
На святі було нагороджено учасників конкурсу «Співоча родина»,активних членів виконкому та сільських депутатів,найкращих спортсменів та квітникарів села ,молоде подружжя Лисенків, найстаршого  94 літнього жителя села Коліжука  Василя  Анатолієвича  та наймолодшу  жительку села -Кираківську Софію.
По завершенню святкового дійства гості покидали стадіон з гарним настроєм та усмішкою на вустах.Немає коментарів:

Дописати коментар