субота, 21 березня 2015 р.


Вечірнє сонце ,дякую за день…

Знаменитій український письменниці Ліні Костенко виповнилось 85 років. Зцієї нагоди в Комсомольській бібліотеці філії для дорослих відбулася бесіда »Вечірнє сонце ,дякую за день» Присутні дізнались про життєвий та творчий шлях поетеси.Ліна Василівна Костенко народилася у 1930 році родині вчителів у місті Ржищев на Київщині. У 1936 році родина перебралась до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу, нагадує  
Після закінчення середньої школи поетеса навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом - у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в1956 році.Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 1950-1960-х років.Період так званих в історії "шестидесятників" створив новітні стилі в українській літературі, змусив творити щось нове, атипове, щось авангардне, але, як і завше, безжалісне та максимально критичне по відношенні до влади і тодішнього режиму.
 В 1957 році вийшла перша книжка її поезій "Проміння землі". У 1962 році збірка "Зоряний інтеграл" була розсипана ідеологічною цензурою і світу не побачила.
  Потім поетичному слову Ліни Костенко було оголошено заборону, її твори не виходили окремими виданнями до 1977-го, до появи збірки "Над берегами вічної ріки".
 
Твори й навіть саме ім'я авторки зникли зі сторінок періодики. Поетеса писала "в шухляду". Це тоді були написані й "Берестечко", і "Маруся Чурай", і вірші, що склали книжки "Над берегами вічної ріки" та "Неповторність". У 1963 році вона створила сценарій фільму "Перевірте свої годинники".
 Твори Ліни Костенко перекладено англійською, білоруською, естонською, італійською, литовською, німецькою, російською ("Книга вибраних віршів", переклад Василя Бетакам, Париж, 1988), словацькою та французькою мовами.
За день до дня народження Ліни Костенко, її донька, письменниця і культуролог Оксана Пахльовська, передала на фронт кілька збірок поезій Ліни Костенко з побажаннями та словами підтримки, написаними власноруч пані Ліною, На титулі однієї з книг Ліна Василівна написала строфи з не опублікованої поезії:
"І жах, і кров, і смерть, і відчай,
І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок
Накоїв чорної біди.
Це звір огидної породи,
Лох-Нессхолодної Неви.
Куди ж ви дивитесь, народи?!
Сьогодні ми, а завтра – ви."
Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти.

Немає коментарів:

Дописати коментар