четвер, 3 липня 2014 р.


БУДУЙМО ДЕРЖАВУ, А НЕ СЕБЕ В НІЙ

   Публікація у попередньому номері райгазети статті «Вивчати проблеми до Комсомольської громади їздив голова Козятинської РДА О. Оркуша» викликала у мешканців громади обурення, що спонукало обговорити статтю на розширеному засіданні виконкому сільської ради за участю трьох депутатів районної, дев’яти сільської ради, представників сільських комітетів та громадськості...

  ЛЮДИ чекали керівника району, адже у великій громаді – великі проблеми. Сподівались почути поради про вирішення нагальних проблем – підвищення в сільському господарстві зарплатні, будівництва доріг та водогонів, забезпечення молодих лікарів житлом, фінансування соціальних проектів тощо. Зрештою, як відправляти на війну сільських хлопців, забезпечивши їх усім необхідним, вірячи, що вони живими повернуться додому.

    О. Оркуша мав би зустрітись з активом, депутатським корпусом, бо в селі мешкають 6 депутатів районної ради, і обговорити як далі жити селу і району. Не секрет, що район роками лихоманить від закулісних владних інтриг. Але візит першої особи був наскоцьким, без прагнення глибоко вивчити проблеми громади, яка є основою держави. Не привіз керманич аргументів щодо фінансування громади, не мав уявлення про її діяльність. Посадовець публічно дав хибну оцінку діяльності виконкому  стосовно дитячого садка «Ромашка», який відвідує понад 100 діток.

      Нагадуємо голові РДА, що протягом двох з половиною років сільська рада профінансувала садочок на суму 2371683 грн., з яких на суму 89420 грн. закуплено по 15 матраців та подушок, 5 триярусних ліжечок, холодильника, електричну плиту, комп’ютера з принтером, електронагрівача, пральну машину, замінено 13 вікон на металопластикові, проведено капремонт фасаду приміщення тощо.

     Через відсутність коштів на єдиному казначейському рахунку не освоєно 102234 грн. на придбання меблів, електром’ясорубки, килимового покриття, лінолеуму, пісочниць, на котрі рішенням ради направляються кошти протягом 2-х років.

     Не погашено заборгованість в сумі 28206 грн. 2013 року за придбання 35-и подушок та стільки ж матраців, 100 комплектів дитячої постільної білизни, матеріалів для поточного ремонту та інше.

      Рішенням сесії сільради від 17.02. 2014 р. рекомендовано направити 40 тис. грн. на ремонт дитячого садка, як це було зроблено стосовно школи, музичної школи та лікарні..

       На виконкомі, куди були запрошені керівники сільгоспформувань  А. Е. Дроздович, С. В. Шнайдрук, В. М. Слободянюк, В. М. Барчук, вирішено залучити додаткові кошти для закупівлі котла та ремонту 2-х кімнат. Керівник дитячого садочка Г. В. Барчук намагалася пояснити це О. Оркуші, але їй закрили рота...

    Виконком сільської ради вважає, що не варто було акцентувати увагу на збереженні медичного закладу, адже відомо як державна влада «реформувала медицину» на селі – скороченням лікарняних ліжок та робочих місць, закриттям лікарень, створенням незручностей для людей. Що в Комсомольському зберігся мед заклад, заслуга всіх, хто відстоював його ще у 2008 році.

   Керівнику району не подобається зовнішній вигляд сільської ради, але він і нам не подобається, але виконком та депутатський корпус  вирішили наявні кошти спрямовувати на вирішення нагальних потреб громади, а не на створення комфорту для влади. Нагадаємо, що й приміщення РДА з часів радянської влади не змінилось на краще. Біля будинку сільської ради гарний квітник. Поряд чи не єдине в області сучасне пожежне депо, що вступило в дію нещодавно. Наша пожежна команда також одна з кращих  в області.

    Перш ніж говорити про роботу виконкому, варто було б прочитати  публікації в районній та обласних газетах, послухати  радіопередачі, переглянути сюжети на ВДТ, почитати зарубіжну пресу…

   Владі слід шукати не ворогів, а союзників і спільно розбудовувати державу, працювати над наповненням бюджету, зберегти село від руйнації і безробіття, розбудовувати інфраструктуру села. Дайте кошти і ми це зробимо без мудрих порад та настанов зверху.

     Дивує фраза стосовно відсутності очільника територіальної громади на робочому місці. Керівнику району, якщо взявся за цей гуж, варто знати, що сільський голова, вийшовши за поріг власної хати, вже на робочому місці. Розпорядок роботи голови – не армійський статут, де все розписано до дрібниць. Такі думки можуть висловлювати особи, які мало знаються в роботі ватажка територіальної громади. А як же керувати районом?

    У візиті до школи гості також не відкрили Америки. ДО сказаного в статті можемо додати, що протікає дах над двома класними кімнатами, меблі поновлювались за часів Радянського Союзу, комп’ютерний клас з 2001 року, протягом двох років не оплачений комплект парт за зайняте 3-є місце в загально - районному рейтингу. Склалось враження, що голова РДА та його команда визбирували в школі «жучки». Нагадуємо, що протягом останніх років у школі перекрито дах корпусу №2 та частково корпусу №1, замінено вікна на металопластикові, внутрішні двері  та зроблено багато іншого. Учні школи – переможці районних і обласних олімпіад, спортивних змагань. Підхід до ознайомленням з життям школи, який започаткував новий керівник району,  непрофесійний і некоректний.

    Вважаємо, що такі кроки до здійснення взаємодії районної влади з найбільшим у районі органом місцевого самоврядування несе не допомогу, а непорозуміння двох гілок влади. Ми проти некомпетентності і упередженості вищої влади до влади територіальних громад та людей, які важко працюють на місцях за мізерну зарплату і ще й відчувають наругу над собою високого начальства.

    Закрадається сумнів: чи зуміє новий голова РДА такими методами об’єднати районний актив, знайти порозуміння з керівниками територіальних громад, підприємств, установ, політичних партій задля вирішення районних проблем та поступу вперед?

      Невже боремось за гідність, а отримуємо приниження та бідність, сповідуємо ідеали, а вирощуємо ідолів? Чи довго так триватиме?О. Оркуші хочемо нагадати, що своє рідне село Комсомольське ми любимо і турбуємось про нього не менше від голови РДА чия любов викликана посадою, а наша відчуттям малої батьківщини, звідки наше коріння і на якій  ми живемо...
 
За дорученням виконкому Комсомольської сільської ради
Анатолій Лопатинський.

 .

Немає коментарів:

Дописати коментар